Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

COVID

COVID
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie. Jak wiemy obostrzeń z powodu koronawirusa mamy ciąg dalszy, natomiast do mnie napływają wciąż pytania z Państwa strony, a także ze strony naszych nauczycieli, czy nie można jednak prowadzić zajęć stacjonarnych. Otóż możemy wykorzystać małą furtkę zawartą w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, mówiącą o tym, iż jeśli nie istnieje możliwość prowadzenia zajęć na odległość dyrektor może ustalić inny sposób prowadzenia tych zajęć, i tak:
1. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (dezynfekcja rąk, maseczka lub przyłbica) prowadzimy zajęcia indywidualne ( z instrumentu)
2. Zajęcia prowadzone są stacjonarnie w wymiarze jednego spotkania w tygodniu, pozostały czas trwania lekcji pozostaje z wykorzystaniem metod "na odległość"
3. Każdy, kto obawia się jednak zarażenia, bądź mieszka z osobą szczególnie narażoną na ciężkie konsekwencje spowodowane covidem, może wyrazić chęć dalszego prowadzenia zajęć tylko zdalnie.
4. Dbamy o siebie jeszcze bardziej i w przypadku jakichkolwiek objawów chorobowych, nawet najmniejszych, łączymy się na lekcji online.
5. Terminy i godziny zajęć stacjonarnych ustalają Państwo z nauczycielem z instrumentu.
Taką decyzję podjęłam w związku ze zgłaszanymi problemami, szczególnie z uczniami klas I i II, których nauka gry na instrumencie od podstaw jest praktycznie niemożliwa. Kolejny powód, to rezygnacje uczniów, przez wzgląd na zbyt dużą ilość pracy przy urządzeniach służących pracy zdalnej oraz brak motywacji do pracy.
Jeśli mają Państwo uwagi, propozycje bądź obawy czy obiekcje, bardzo proszę o kontakt. Będę rozmawiać z każdym, kto potrzebuje bardziej szczegółowych wyjaśnień. Będę również szukać rozwiązań dla każdego z Was. Jestem pewna, iż poradzimy sobie z tą sytuacją. Życzę wszystkim zdrowia i uśmiechu. Katarzyna Prokop
Data dodania: 2020-11-09 16:28:27
Data edycji: 2020-11-09 16:28:53
Ilość wyświetleń: 23

Konkursy

Wszystko o naszych konkursach
Zobacz

Ochrona Danych Osobowych

Obowiązek informacyjny
Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook